משלוח חינם מעל 249 ₪

מתנות לראש השנה 2022 חדשות ומגניבות שכיף לתת ולקבל

איך לגרום ל: מתנות לראש השנה 2022 להיות חלק משמעותי מן החג

אי אפשר לדמיין את ראש השנה ללא ההתכנסות המשפחית המסורתית. קרובי המשפחה בכל שלבי החיים נאספים יחדיו כדי לחגוג את השנה החדשה. אווירת הימים הנוראים משרה אווירה חגיגית ורשמית שדורשת טקסיות שתכבד את המעמד, ובין התפילות והסימנים שאנו מבטאים את החג איתם יש גם את הקודים החברתיים שגורמים לאירוע להפוך ליוצא מן הכלל.

בכל מפגש חגיגי כמו בראש השנה יהיה טקס קטן של החלפת מתנות, ובראשן נתינת מתנה למארחים כדי להוקיר להם על ההשקעה שבאירוח והכנת הסעודה. כדי להפיק מטקס זה את המירב עלינו למצוא מתנות איכותיות שיתאימו למצב וגם יביאו למקבלים הנאה, טקס מתנות איכותי יתרום למעמד החגיגי ויקבע את זיכרונו למשך שנים רבות.

למה תמיד מקבלים את אותה המתנה 10 פעמים?

אבל כל מי שאירח את ארוחת ראש השנה רגיל לערימת המתנות, שאמנם רובם מראות על כוונה טובה, אבל רובן זהות ביעילות הקטנה ופעמים רבות אפילו בתכולתן. כיצד נמנע מלהביא מתנת ראש השנה חסרת יחוד ותועלת אלא מתנה מקורית ושימושית שתראה למקבל הערכה על השנה החולפת. המתנות הקלאסיות יצאו בדרך כלל מאכזבות וממוחזרות, ולכן כדי לתת מתנה שבימת תשאיר רושם עלינו לתכנן ולמצוא את המוצר המושלם שהמקבל המתנה צריך.

לכן בקנייץ המתנה מומלץ לחשוב מחוץ מחוץ לקופסא, כי להביא מתנה ממוחזרת או מועתקת יהיה יותר גרוע מלתת מתנה שאנחנו לא בטוחים במאת האחוזים לגבי התאמתה והצלחתה.

הכוונה חשובה, אבל לא באופן בלעדי

בין אם אנו מוקירים תודה למארחים המשקיענים ובין אם אנחנו מנסים להביא מזכרת אחידה שתקבע את האירוע בזיכרון המשפחתי לשנים רבות, צריך שתהיה הרבה מחשבה מאחורי המתנה, כי מתנה לא מותאמת הופכת למבוזבזת גם לנותן וגם למקבל. הצעות קלישאתיות כגון "לתת משהו שהם רוצים, אבל יקנו לעצם, מביאים מעט מאד תועלת.

כדי למצוא מתנה טובה אפשר להסתמך על העיקרון הבא, אחד הפרמטרים החשובים במתנה, הוא האם המקבל ישתמש בה, ולכן כדי להביא מתנה שתהיה הצלחה בטוחה, אפשר פשוט להביא מתנה שלמקבל תהיה ממנה הנאה מיידית.

לכן חשוב לשים לב מתי המתנה תתקבל בפועל ולקבוע לפי נתון זה את סוג המתנה:

  1. לפני החג - כדאי להביא מתנה שתעזור למקבל להתארגן לקראת החג, לביא מארזים לחג הכוללים סימני ראש השנה נוכן או קרש חיתוך חדש שיקל את הכנת הסלטים.
  2. לפני הארוחה - כדאי להביא תוספת מעניית לארוחה ועוד מוצר שישאר אצל המארחים,אפשר להביא אותם בשילוב כמו מנה בתוך כלי חדש.
  3. אחרי הארוחה - אפשר להביא מתנה שתוכל להיות שימושית בשביך החגים שעוד יבואו כמו סוכות, יום הכיפורים או אפילו השבת הקרובה.

מתנה לגננת לראש השנה

מתנה בלי ערך: כיצד להמנע

מחקרים מראים ששוק נתינת המתנות מפסיד רק בישראל מיליארדי שקלים, כאשר כסף שהושקע כלפי מתנה שנותרה ללא שימוש למעשה מבוזבז. כלומר, אם קניתם מתנה לגננת לראש השנה, אך היא לא אהבה את הצבע של קערת הסלט המפוספת שבחרתם בשבילה, כמות הכסף שהשקעתם משנה את ערכה ל- 0 שקלים חדשים.

השיטה בה נשאיר למתנה את הערך שהושקע בה, ואף להעלות את ערכה, מאד פשוטה, לוודא שלמתנה יש ייעוד ושימוש, ולקחת את עניין זה בחשבון עוד בשלב הקנייה. בסיטואציה הנוכחית, מתנה לראש השנה, כדאי לנסות ולכוון שהמתנה תהיה שימושית עוד במהלך הערב. שיטוט בקטלוג המתנות לראש השנה של גליליס יראה לנו מארזי מתנה לראש השנה שיוכלו להשתלב באופן מושלם בארוחה ובטקס הסימנים.

דוגמאות טובות למתנה שתוכל להוות תוספת נחמדה לסעודת החג היא מארז של סימני ראש השנה מסורתיים וחדשים שיכניסו קצת עניין לטקס המסורתי, או להביא כלי חדש ובתוכו מנה חגיגית שתתרום לסעודה שארגנו המארחים.

מתנה לראש השנה שגם מעבירה מסר

נותני מתנות ותיקים כבר יודעים שחלק חשוב מן המתמה הוא המקור שלה, אף אחד לא ירצה לקבל סט כלים יד שנייה שנמצא ברחוב, אלא מתנה שהושגה ממקום מכובד ובעל משמעות. את העיקרון הזה אפשר להרחיב ואף להשתמש בו בשביל להגדיל את ערך המתנה. לדוגמה, במקום לקנות מתנה רגילה, "מייד אין צ׳יינה", אפשר לקנות מתנה מקומית שגם תתן למקבלי המתנה את הזכות לתמוך בתוצרת ישראלית. אפשרות נוספת היא מתנה שמייצגת ערך מסוים שחשוב למקבל המתנה, כמו מתנה שמדגישה את ערך הקיימות ואיכות הסביבה או מתנה חברתית שמקדמץ את השיוויון בחברה. באתר של גליליס אפשר למצוא מארזי מתנה לראש השנה שיוצרו בשיתוף עמותת אנוש, עמותה אשר משלבת אנשים עם צרכים מיוחדים בשוק העבודה.

האפקט המתואר מוכפל עשרות יונים כאשר מדובר במתנה שתחולק מטעם ארגון להרבה אנשים, זוהי הזדמנות מצוינת להראות ולהדגיש מהם ערכי הארגון במעשה רחב היקף שבא לתשומת ליבם של הרבה אנשים פרטיים.

אפשר למצוא את המתנה המושלמת!

כאשר אנו רוצים להביא מתנה למישהו, אנחנו רוצים שבנוסף על ההנאה שבתשומת הלב וההוקרה, תהיה המתנה שימושית. אפשר לוודא שהמתנה תהיה שימושית במגוון דרכים, כגון התאמה למצב המשפחתי לסיטוצאיית הנתינה. כדי להמנע מ- "בזבוז" המתנה חשוב מאד לתכנן מראש ולחקור את הנתונים הרלוונטים. למתנה לראש השנה כדאי לבדוק מראש בקטלוג מתנות ראש השנה ייעודי או לבחון מארזי מתנה לראש השנה, לדוגמה באתר גליליס, חיפוש זה ייקל עלינו למצוא מתנה מתאימה למקבלים ולסיטואצייה. בנוסף אפשר להביא עם המתנה ערך מוסף, כמו קידום עקרונות חשובים כמו יישוב הארץ ותמיכה בחלקים מסוימים בחברה הישראלית כמו אנשים עם צרכים מיוחדים או ביישובי הספר. מתנות שמקדמות ערכים שחשובים למקבל יוכלו להתברר כמאוד מיוחדות ומראות על כוונה וחשיבה. 

בראש השנה מתנות תופסות חלק משמעותי מאקס החג, ולכן עם תכנון מקדים המתנות שניתן לכבוד החג יוכלו לחזק את הקשר עם המקבלים ולהצעיד אותו לשנה הבאה ברוח חיובית של נתינה.

מארז מתנה לראש השנה

מתנה מותאמת לכולם - כדאי למצוא מתנה שתוכל להיות מודלארית, כמו מארז מתנה לראש השנה שמורכב מחומרים שאפשר להגיש אותם כמו שהם או לחילופין לשלב אותם בתוך מתכון מעניין. לצפיה בעמוד המתכונים שלנו כנסו ללינק מתכונים. כך אפשר לתת את אותה המתנה שרלוונטית גם לבשלנים מיומנים עם זמן להכין את ארוחת החג וגם לאנשים בלי הרבה זמן לבישולים.

התאמת המתנה לקבוצות מסוימות - חתכים גסים של גיל או מצב משפחתי יוכלו לתת לנו מידע טוב לגבי סוג המתנה שהמקבל ירצה, למשפחה עם ילדים נרצה להביא מתנה עם דברי מתנה, ולזוג צעיר נרצה להביא מארז עם כלי בית שיוסיפו למטבח הנבנה שלהם. התאמת המתנה לפי קבוצות באוכלוסייה תוכל להתברר כהצלחה גדולה.

קטלוג מתנות לראש השנה 2022

זה לקט קטן של קטלוג מתנות לראש השנה 2021 שגליליס מכינה עבורכם. כמובן שניתן גם להרכיב את המתנות לפי רצונכם טלפונית.

בעל חברה/מנהלת משאבי אנוש ? כנסו לפה למתנות מיוחדות לעובדים

סגור
עגלת הקניות שלכם (0)

עגלת הקניות שלך ריקה, זה הזמן להוסיף מוצר לעגלה ולהרגיש את הגליל מגיע עד אליך. עגלת הקניות שלך ריקה, זה הזמן להוסיף מוצר לעגלה ולהרגיש את הגליל מגיע עד אליך.0