משלוח חינם מעל 249 ₪

מארז גבינות לשבועות – כזה שתמיד יהיה כיף לקבל

חג שבועות משדר לכולנו ניקיון, רעננות וטהרה. חג זה, הקרוי גם חג הביכורים, חג האביב וחג מתן תורה, מצוי בשיא תקופת האביב, ומשרה על כולנו תחושת חגיגיות והתחדשות. אנשים רבים מנצלים את ההפוגה הקצרה בשגרה העמוסה על מנת לעצור לרגע, להסתכל לצדדים ולהודות לשותפים – בין אם אלו שותפים בעבודה, שותפים בקהילה או שותפים לחיים. הכרת תודה זו יכולה להתבטא בשליחת מארז גבינות המתאים במיוחד לחג השבועות, ומביע את הכרת התודה ואת רגשות ההערכה שאנו מעוניינים להעביר למקבל המארז. 

מקור המנהג לאכול מאכלי חלב

המנהג לאכול מאכלי חלב בחג השבועות הוא קדום מאד ומקורותיו מגיעים ליותר מ-700 שנה אחורה ביהדות צרפת ואשכנז. מקור המנהג אינו ידוע בוודאות: יש הטוענים כי מקור המנהג הוא בכך שעם ישראל קיבל את התורה בחג השבועות ולא היה בקיא בהלכות כשרות ועל כן העדיף לאכול מוצרי חלב בלבד. יש הקושרים את המנהג בכך ש"גבינה" עולה בגימטריא 70, כנגד שבעים הפנים המצויים בתורה. יש הממשילים את התורה לחלב על סמך לשון הפסוק "דבש וחלב תחת לשונך", ויש המקשרים את המנהג לשאיפתנו לחזור לתקופת אדם הראשון אשר לא הותר לו עדיין לאכול בשר. 

מארזי חג לשבועות

מארזי חג השבועות מבטאים אספקטים שונים המצויים בחג השבועות, ומבטאים את רצוננו להוקיר תודה, לחזק ולהודות לקרובים לנו ביותר. 

צבע לבן

חג השבועות מעורר בנו תחושות של ניקיון וטהרה ועל כן במארזים רבים הצבע הדומיננטי הוא הצבע הלבן. הצבע הלבן מסמל חגיגיות, טוהר, שלמות וניקוי ועל כן מארזי חג רבים מדגישים אספקט זה של חג השבועות. 

חג הקציר

חג השבועות קרוי גם חג הקציר כיוון שהוא חל בתקופה החקלאית של עונת הקציר. מארזי חג רבים מדגישים צד זה בכך שהם משלבים סלסילות קש או שיבולים בעיצוב המארז. 

אביב ופריחה

חג השבועות חל בשיאו של האביב ועל כן מארזי חג רבים נותנים מקום של כבוד לרוח זו ומשלבים בעיצוב המארז אלמנטים של פריחה והתחדשות כגון פרחים, פירות טריים וכדו'. 

מאכלי חלב

כפי שציינו נהגו ישראל לאכול מאכלי חלב בחג השבועות, ועל כן חברות רבות משיקות מארזי חג הכוללים בתוכם מגוון גבינות בשילובים רבים ומגוונים. השילוב הנפוץ ביותר הוא שילוב של גבינה ויין, ומלבד שילוב זה קיימים עוד שילובים רבים כגון גבינה ואוכמניות, גבינה ואגוזים ועוד שילובים רבים ומסקרנים.

מארז בעיצוב אישי או קניית מארז מוכן?

יש אנשים המבקשים לעצב בעצמם את המארזים לחג אותם הם עתידים לחלק, ויש המעדיפים לקנות מארזים מוכנים. היתרון המרכזי במארז הנעשה באופן עצמאי הינו הבעת ההשקעה ותשומת הלב בנתינת המארז. מצד שני במידה ומכין המארז אינו מיומן בהכנת מארזים ואינו בעל כישרון עיצובי בסיסי, פעמים רבות התוצאה אינה משיגה את מטרתה.
מבחינה כלכלית לא קיים פער גדול בין הרכבת מארז באופן עצמאי לבין רכישת מארז מוכן ופעמים שהמארז הקנוי אף זול יותר מסך מוצריו.

דגשים בבחירת מארז גבינות לשבועות

כלי ההגשה

את פלטת הגבינות נהוג להגיש על גבי קרש שטוח ורחב על מנת לאפשר נגישות נוחה לגבינות ולאפשר פריסה רחבה של מגוון הגבינות. במידה ואתם רוצים ללכת בכיוון יותר עממי ולשלב גבינות עם דברים אחרים ניתן להכניס את המארז לסלסלת קש או ארגז עץ מעוצב בצורה אלגנטית.

מגוון גבינות

את הגבינות מקובל לחלק לחמש קטגוריות:

גבינה רכה לבנה – גבינה בולגרית, מוצרלה, פטה וכדו'. 

גבינת עובש רכה – קממבר, ברי וכדו'. 

גבינה חצי קשה – גבינת עמק, נועם וכדו'.

גבינה קשה – פרמזן, קשקבל, גאודה וכדו'.

גבינה כחולה – רוקפור, גורגונזולה וכדו'.

נסו לשים לפחות נציג אחד מכל סוג במארז הגבינות שלכם על מנת ליצור מגוון רחב ומדרג שונה של חוזק ודומיננטיות. 

כמות

מקובל לחשב כ-100 גרם גבינה על כל סועד, כך שאם אתם מרכיבים מארז המיועד לשמונה אנשים שימו בערך 800 גרם גבינה מסוגים שונים ומגוונים. 

תוספות בצד

מכיוון שלא אוכלים את הגבינה לבדה מקובל לשים במארז תוספות שונות הנאכלות יחד עם הגבינה. תוספות אלו כוללות על פי רוב לחמים שונים, קרקרים מלוחים, פירות טריים בדרגת מתיקות משתנה, אגוזים ושקדים מלוחים ויין מתאים.

התאמת היין לגבינה

יין וגבינה ידועים בתור שילוב מנצח, אולם יש צורך בהתאמה מדויקת של סוג היין לסוג הגבינה על מנת להביא לשילוב מושלם של שניהם.
-לגבינות הקשות ניתן לשדך כל סוג של יין אדום, אם כי ניתן ללכת על בטוח עם השילוב המפורסם של גבינת צ'דר ויין שרדונה.
-לגבינות הרכות מומלץ לשדך יין אדום פירותי כמו פינו נואר ורוזה.
-הגבינות הכחולות הולכות היטב עם יינות מתוקים כמו פורט או סאות'רן. 

הדבר החשוב בשילוב הגבינה והיין הוא לשמור על כך שהגבינה לא תאפיל על היין ועל כן ככל שטעמה של הגבינה חזק יותר כך היין צריך להיות דומיננטי יותר. 

איך לבחור מארז גבינות המתאים לי

לאור המגוון העצום של מארזי גבינות לשבועות המצוי בשוק אנשים רבים מתקשים לבחור מארז המתאים להם. ריכזנו עבורכם מעט טיפים איך למקד את החיפוש:

הגדרת תקציב

שלב הסינון הראשוני הינו הגדרת התקציב. כמה כסף אנו מעוניינים להוציא על כל מארז? לאחר שביררנו את הנתון הזה נוכל להתמקד בחיפוש שלנו במוצרים רלוונטיים בלבד. 

דגש על הסמליות

על פי רוב איננו מקבלים בונוסים משמעותיים או מענקים גדולים בחג השבועות, דברים אלו ניתנים בחגים כמו פסח או ר"ה. מטרת המתנה של חג השבועות הינה לבטא הערכה קטנה ולהביע רגע של מחשבה. דברים אלו נראים כקטנים אך הם משפיעים עמוקות ותורמים להעמקת היחסים בצורה גדולה מאד, לכן אנו ממליצים לא לחפש מארז יעיל אלא מארז המבטא בצורה סמלית את העובדה שאתם חשובים לנו ואנו רוצים להוקיר לכם טובה.

מה המסר?

חג השבועות כולל בתוכו רבדים שונים ומגוונים ולכן חשוב לחדד – מהו המסר אותו אנו רוצים להעביר למקבל המארז? האם אנו רוצים להדגיש שעבודתו מוערכת? האם אנו רוצים להעמיק את יחסינו איתו? האם אנו רוצים לבטא התחלה חדשה ביחסים?
לכל מסר יש ביטויים שונים ומגוונים, ולכן לאחר שנגדיר את המסר אותו אנו רוצים להעביר במארז החג יהיה לנו קל יותר למצוא את המארז המתאים המבטא את רצוננו בצורה הטובה ביותר. 

אסתטיקה

במארזים הניתנים במתנה יש דגש גדול על הצד האסתטי והעיצובי. מארז איכותי המעוצב בצורה גרועה יוערך פחות ממארז בינוני המגיע באריזה מעוצבת ונעימה לעין. הסדר בתוך המארז ומגוון הצבעים המצוי בו משפיעים רבות על הערכתו את איכות המארז. 

סיכום

חג השבועות מזמין את כולנו לעצור לרגע את שטף החיים, לעצור להתרעננות ולהתחדשות ולהודות לסביבתנו הקרובה. מארזי גבינות מעוצבים הינה דרך מצוינת לבטא הכרת תודה ושאיפה להעמקת היחסים. חברת גליליס מאגדת תחתיה מגוון יצרנים מאזור הגליל ומשווקת את מוצרי הבוטיק הייחודיים שלהם במגוון מארזים ייחודיים ומעוצבים. מארז שבועות אלו מורכבים משילובים שונים ומאחדים הרכבים מופלאים של מגוון מוצרים עשירים ומיוחדים.

 

סגור
עגלת הקניות שלכם (0)

עגלת הקניות שלך ריקה, זה הזמן להוסיף מוצר לעגלה ולהרגיש את הגליל מגיע עד אליך. עגלת הקניות שלך ריקה, זה הזמן להוסיף מוצר לעגלה ולהרגיש את הגליל מגיע עד אליך.0