חג שבועות, הקרוי גם חג האביב וחג הקציר, מעורר בנו תחושות של ניקיון וטוהר, ומציף בנו תחושות של טבע, פריחה והתחדשות. אנשים רבים מנצלים את האווירה החגיגית על מנת להפסיק לרגע את שטף החיים, להסתכל לצדדים ולהודות לשותפים לדרך – בין אם אלו שותפים לעבודה, שכנים, חברים או סתם אנשים שראויים להוקרה. אנשים רבים בוחרים לבטא הכרת תודה זו על ידי שליחת מארז לשבועות המביע הערכה, ידידות והכרת תודה. 

מאפייני מארזי שבועות

צבע לבן

חג השבועות מעורר בנו אווירה של ניקיון וטהרה, ועל כן רבים ממארזי החג מבליטים אווירה זו על ידי שימוש בצבע הלבן. הצבע הלבן מבטא ניקיון, חגיגיות, שלמות ופשטות ועל כן הוא דומיננטי בהרבה ממארזי חג השבועות. שימו לב כי אין חובה כי המארז כולו יהיה בצבע לבן ובהחלט ניתן להוסיף גוונים שונים, כגון שמנת או אפור בהיר, ליצירת מארז נעים מבחינה אסתטית.

מוצרי חלב

נהגו ישראל לאכול מאכלי חלב בחג השבועות. מנהג זה קדום מאד ובאשר למקורו נאמרו מספר הסברים. חברות רבות הולכות ברוח מנהג זה ומציעות מגוון מוצרי חלב בשילובים שונים וסגנונות מגוונים. שילוב החלב והיין הוא המקובל ביותר אולם קיים מגוון כמעט אינסופי של שילובים ואפשרויות למארזי גבינות לחג השבועות. 

קציר

חג השבועות קרוי גם חג הקציר וחג הביכורים, על שם התקופה החקלאית בה הוא מצוי. אווירת החג שואבת מאופי זה נופך רב ותחושת הקציר, הטבע, השלמות והמלאות ממלאים חג זה. מארזים רבים מכילים אלמנטים הקשורים בקציר וביכורים, דוגמת שיבולים, סלסילות קש, פירות טריים וכו'. 

אביב 

חג השבועות נמצא בשיא תקופת האביב וההתחדשות, ועל כן מארזים רבים מביעים את הפריחה ואת רוח הטבע בעיצובם ובתוכנם. מארזים אלו משלבים לחמים כפריים, פרחים ססגוניים, מצעי עלים מרעננים ועוד דברים רבים המבטאים רעננות ופריחה. 

דוגמאות למארזים

מעוניינים במארז מטורף לחג? לחצו פה על מארז שבועות חגיגי

ערכה שלמה

יש המציעים מארזים הכוללים בתוכם ערכה מלאה, למשל: כוסות יין, מפה קטנה, פותחן, בקבוק יין גבינות ולחמים. מארז זה כולל בתוכו את כל הדברים הנצרכים לחוויה אינטימית ונעימה ומעניק מעטפת מלאה. 

מארזי כלים רב פעמיים

אנשים המחפשים מארזים עם דגש פרקטי, ימצאו את מבוקשם במארזי חג הכוללים כלים (על פי רוב כלי בישול) מסוגים שונים. ניתן להדפיס על כלים אלו או לצרף אליהם הקדשה אישית.

מארזים להכנה עצמית

ישנן חברות המספקות מארזים להכנה עצמית של הלקוח, למשל מארז להכנה עצמית של פיצה הכולל תבנית לפיצה, חותך פיצה, כלים למדידת תבלינים ומתכונים שונים לפיצה.  

פלטת גבינות ויין

כפי שציינו, חג השבועות מאופיין במאכלי חלב. גבינה ויין נחשב לשילוב מנצח, ועל כן מארזים רבים מציעים שילובים מסוגים שונים של שני מוצרים אלו. 

מארזי גבינה ולחם כפרי 

האווירה האביבית של חג השבועות מביאה חברות רבות לעצב את מארזיהן באווירת טבע וכפריות, ומארזים רבים מציעים את השילוב של לחם כפרי טרי עם גבינה.

טיפים לעיצוב פלטת גבינות לשבועות

אנשים רבים בוחרים לעצב את מארזי חג השבועות שלהם בעצמם בסגנון של מתנה מקורית לשבועות, על מנת להוסיף נימה אישית ואותנטית למארז. מארז אשר עוצב באופן עצמאי מסמל הערכה אישית ומבטא השקעה ותשומת לב רבה. עם זאת, עיצוב עצמי מומלץ רק במידה ואתם בעלי חוש עיצוב מפותח ויכולים לבטא ניקיון ואותנטיות בעזרת עיצוב עצמאי. נביא פה בקצרה מספר טיפים לעיצוב פלטת גבינות באופן עצמאי:

אריזה

האריזה חשובה מאד. השקיעו מחשבה בבחירת האריזה על מנת לבטא את המסר שאתם רוצים להעביר - סלסלת קש, ארגז עץ מעוצב או מגש מתכת רשמי מביעים כיוונים שונים ואספקטים שונים בחג השבועות. 

גיוון

מקובל לחלק את עולם הגבינות לשלוש קטגוריות מרכזיות:
רכות וטריות – גבינות עדינות ופשוטות המתאימות למריחה. שימו לב חיי המדף שלהן קצרים מאד ועל כן כדאי לרכוש אותן סמוך ככל הניתן לשלב האריזה.
רכות ובשלות – גבינות בעלות טעם חזק יותר מהסוג הקודם. חיי המדף ארוכים במעט מהסוג הקודם.
חצי קשות וקשות – גבינות בעלות אופי דומיננטי מאד. מחזיקות לתקופות ארוכות מאד.

כאשר אנו באים להרכיב פלטת גבינות, מומלץ לגוון ולשים לפחות נציג אחד מכל סוג של גבינה.

כמות

קשה לכמת במדויק את כמות הגבינה הדרושה לאדם, אולם מקובל לשים 100 גרם גבינה לסועד, בתוספת של לחם וסלטים מהצד. 

אופן ההגשה

את פלטת הגבינות מקובל להניח על משטח עץ רחב ונגיש. שימו לב כי אין לחתוך את הגבינות לחתיכות קטנות כיוון שהדבר מביא לייבוש הגבינה ולאיבוד הניחוח הייחודי שלה. השאירו את מלאכת החיתוך למקבל המארז, אם כי ניתן להוסיף סכין או שתיים למארז כתוספת אלגנטית.
השתדלו שהגבינות לא תיגענה אחת בשנייה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה קולינרית. בנוסף ניתן לפזר תבלינים או מצרכים אחרים לעיצוב מסקרן ומגרה יותר של המארז.

זמן ההגשה

את הגבינות יש לאכול בטמפרטורת החדר, ועל כן יש לתזמן את ההוצאה שלהן מהקירור כחצי שעה לערך מזמן האכילה המיועד. במקרה ואנו שולחים את המארז יש להקפיד כי הוא נשלח בתנאים נאותים, ולוודא כי הגבינה לא תתקלקל בדרך. 

תוספות

הגבינות חייבות להיאכל לצד תוספות. תוספות אלו על פי רוב כוללות פחמימות (לחמים, קרקרים מלוחים וכדו'), פירות טריים לתוספת רעננות, אגוזים או שקדים מלוחים ויין טוב להשלמת הסט. התאמת סוג היין לסוג הגבינות דורשת ידע רחב, ובקצרה נאמר כי היין האדום מתאים יותר לגבינות הרכות והעדינות, ואילו היין הלבן מתאים יותר לגבינות החזקות והמיושנות.

איך בוחרים מארז לשבועות לעסק?

תקציב

קל מאד ללכת לאיבוד בחיפוש אחר מארזים לעסקים מתאים לחג השבועות ועל כן התחילו בהגדרת תקציב אפשרי. החלטה זו תצמצמם אותכם לתחום הרלוונטי עבורכם ומשם תוכלו לבחור ביתר קלות את המארז המתאים ביותר עבורכם. 

סמליות

בחג השבועות עובדים אינם מצפים לקבל מענקים גדולים או בונוסים, כיוון שאלו ניתנים על פי רוב בפסח ובראש השנה. מטרת המארז בחג השבועות הינו סמלי יותר ונועד לבטא הערכה והכרת טובה. הידיעה כי אנשים מודעים להשקעתך ומוקירים אותה היא המטרה המרכזית של מארזי החג, ועל כן השתדלו לשים דגש על הצד הסמלי ופחות על הצד הכלכלי או התועלתני. 

לחצו כאן למידע נוסף על: שי לעובדים.

בחירת קונספט

כפי שציינו מארזי חג השבועות כוללים בתוכם קונספטים רבים ומגוונים ועל כן, ראשית כל, כדאי להתמקד במחשבה מהו הקונספט הרצוי. האם אנו רוצים להביע הערכה? האם אנו רוצים להבליט יציאה לדרך חדשה? האם אנו מעוניינים לסמל חברות וידידות? לכל כיוון ישנם מוטיבים ומארזים שונים, ועל כן כדאי לחשוב מראש מהו הדבר אותו אנו מנסים לבטא באמצעות המארז וכך יהיה לנו קל יותר לבחור את המארז המתאים. 

סיכום

מארזי חג לכבוד חג השבועות יכולים להתאים לדברים רבים – בין אם זה הערכה, ידידות, הוקרה, הכרת תודה – לכולם נמצא המארז המתאים לבטא רגשות אלו. חברות רבות מרכיבות מארזי חג מסוגננים ומעוצבים החוסכים לכם כאב ראש ומביאים תוצאה יפה ומכובדת במחירים משתנים. חברת גליליס מאגדת ומשווקת מוצרי בוטיק ממגוון יצרנים באזור הגליל ומרכיבה מארזי חג מהודרים ומעוצבים היכולים להתאים לכל קונספט ולכל מטרה.